Aktualności


30 I 2017 r. Trening ministrantów i lektorów na Hali Gimnastycznej w Kozodawach.Praktycznie w każdy poniedziałek od g. 17.00 do 19.00 nasi ministranci i lektorzy aktywnie spędzają swój czas grając w piłkę nożną na hali, jednocześnie intensywnie trenując do następnych turniejów piłkarskich. Oczywiście jest wiele zaangażowania, ducha walki, ale także wiele radości, budowania wspólnoty a przede wszystkim duch Fair Play i zdrowa rywalizacja. To wszystko jest moi drodzy możliwe dzięki P. Dyrektorowi – p. Robertowi, który zawsze jest z nami służy pomocą, uśmiechem, dobrą radą i ma serce otwarte na dzieci i młodzież – chcę mu w tym miejscu serdecznie podziękować. A teraz zobaczcie sami co tam się wyprawia w poniedziałki….

zobacz zdjęcia

29 I 2017 r.(SZKOŁA MONIATYCZE – Przegląd Kolęd i Pastorałek)W tą niedzielę po południu w Zespole Szkół w Moniatyczach. (W Szkole – w której do niedawna uczyłem [pozdrawiam oczywiście dyrekcję i dziękuję za miłe przyjęcie] odbyła się przepiękna, doroczna impreza – Konkurs kolęd i pastorałek. I ja też tam pojechałem dopingować nasze zespoły, ale przeżyć także niezwykłą atmosferę upływających już świąt Bożego Narodzenia. Jestem tam praktycznie co roku odkąd przyjechałem z Francji i muszę przyznać,że walor artystyczny tej imprezy co roku jest coraz wyższy i coraz ambitniejsze repertuary zespołów – a to dobrze. Ale wróćmy do tego co się działo. Myślę, że pięknie (i to jest moja ocena zaśpiewały nasze zespoły parafialne: zespół „Jutrzenka” z Czerniczyna pod kierunkiem Pani instruktor, oraz zespół „Na jeden raz” z Mienian z akompaniamentem P. instruktora. Mieniany zostały nawet dostrzeżone przez JURY otrzymując wraz z 4 innymi zespołami i solistami I miejsce. A że warto było tam być i to przeżyć to udało mi się to utrwalić na kilku amatorskich zdjęciach (oficjalne foto z imprezy – na Lubiechrubie.pl (Pan Jacek [pozdrawiam]. Popatrzmy więc i podziwiajmy – to byli oni – nasze dzielne panie i nasi panowie….

zobacz zdjęcia

28 I 2017 r. Świetlica wiejska – Kozodawy (60 – lecie KGW w Kozodawach)Na zaproszenie naszych pań – parafianek z Kozodaw, wraz z ks. Kan. Marianem mogliśmy uczestniczyć we wspaniałym Jubileuszu 60 – lecia KGW w Kozodawach. Była miła atmosfera, wspaniałe przyjęcie, pięknie grał zaproszony aż ze Szczebrzeszyna zespół. Mogliśmy także obejrzeć pięknie przygotowane słowno – muzycznie przedstawienie o powstaniu i działalności Koła Gospodyń Wiejskich (oczywiście było bardzo humorystyczne) w wykonaniu miejscowej młodzieży oraz wysłuchać licznych wspomnień naszych pań byłych i aktualnych prezesek tegoż Koła. Atmosfera więc była bardzo radosna, były oczywiście życzenia wielu, wielu jeszcze lat owocnej pracy i działalności. A ja tez tam byłem i zdjęcia robiłem – zobaczcie sami….

zobacz zdjęcia

28 I 2017 r. Rozbiórka dekoracji bożonarodzeniowej i prace przy kościele i plebani w CzerniczynieDziś od g. 9.30 ruszyły prace przy plebanii oraz w kościele. Radni wraz z innymi chętnymi mężczyznami i chłopcami oczyszczali garaż przy plebanii, aby go później uporządkować i przygotować do użyteczności i aby można tam było schować szopkę i inne potrzebne rzeczy. W tym celu panowie musieli rzeczy z garażu (m.in. stary ołtarz) wnieść przy użyciu drabiny na górę, na strych na plebanii. Wymagało to wiele siły i zaparcia więc tym większa dla nich nasza wdzięczność! Natomiast w kościele dzieci, młodzież i przy pomocy dorosłych rozbierali bożonarodzeniową dekorację, a panie skrzętnie wiodły prym przy sprzątaniu, ustawianiu i układaniu – składam wielkie dzięki !!! W tej atmosferze powagi, radości i wspólnej pracy trzy godziny upłynęły nam tak szybko, że nawet nie wiadomo kiedy…. Teraz tylko oglądając miło powspominać….

zobacz zdjęcia

15.01.2017 r. Parafialna ScholaNiedziela 15 I 2017 r. Na Mszy św. o g. 12.00 w dniu dzisiejszym ze śpiewem przepięknych kolęd i pastorałek wystąpiły nasze dzieci i młodzież zrzeszone w Zespole (scholi) parafialnej pod kierunkiem naszego Pana Organisty – P. Łukasza Machulskiego. Mogliśmy w tym dniu w ich wykonaniu wysłuchać kolęd i pastorałek znanych nam i nie znanych, którym oklaskom w naszym kościele nie było końca. Cieszymy się z ilości i jakości muzycznej i poziomu naszej scholi i życzymy im dalszych wymiernych sukcesów a przede wszystkim radości z wychwalania Boga w naszym czerniczyńskim kościele w każdą niedziele. Popatrzmy z wielką uciechą na te piękne zdjęcia...

zobacz zdjęcia

15.01.2017 r. Zespół JutrzenkaNiedziela 15 I 2017 r. Dziś o g. 9.00 na mszy św. wystąpiły nasze panie z Czerniczyna z Zespołu „Jutrzenka”. Swym przepięknym śpiewem z akompaniamentem akordeonu uświetniły tą Najświętszą Eucharystię, dodając jej tego boskiego, a zarazem duchowego uroku. Msza Św. przeżyta przecudnie dała też nadzieję na kilka kolęd w wykonaniu naszych pań po Mszy św. co miało miejsce i co się bardzo wszystkim podobało. Dziękujemy naszym paniom za ich trud i zaangażowanie i piękną miłość do Chrystusa i swojego kościoła parafialnego.

zobacz zdjęcia

06.01.2017 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)W naszej Parafii tę uroczystość przeżyliśmy bardzo dostojnie. Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do naszej szopki w kościele i złożyli należny pokłon dziecięciu. I my także tak jak się należy oddaliśmy pokłon Chrystusowi. Mszę św. o g. 9.00 w naszym kościele oprawił pięknie nasz zespół strażacki „Na jeden raz” z Mienian, który też po Mszy św. dał przepiękny koncert (nikt nie wyszedł z kościoła a i brawom nie było końca). W tym dniu także po Mszy św. o g. 12.00 – mogliśmy zobaczyć krótkie, ale zarazem misteryjnie wykonane jasełka, które przedstawiły nam dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czerniczynie, przygotowane pod kierunkiem Ks. Prob. Macieja Nizio oraz P. Jerzego Pyca. Braw także było wiele i biele przeżyć. Dziękujemy Bożej Opatrzności za ten dzień i możemy dzięki tym skromnym fotografiom przypomnieć sobie te piękne chwile...

zobacz zdjęcia

31 XII 2016 r Msza św. i nabożeństwo dziękczynne w ostatni dzień roku.Na zakończenie roku 2016 zebraliśmy się w naszym kościele, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za to co było złe i prosić o potrzebne łaski na następny, nowy już rok 2017. Niech ta nasza modlitwa i ta nasza obecność przed Panem przyniesie konkretne, wymierne skutki, dla naszej wspólnoty. Pragnę podziękować wszystkim, za waszą piękną modlitwę – niech dobry Bóg nam wszystkim Błogosławi...

zobacz zdjęcia

24.12.2016 r. Pasterka.Pasterka 2016 r. Godzina – północ. „Bóg się rodzi, moc truchleje…”. Przy śpiewie kolędy rozpoczęliśmy Mszę Pasterską. Odnaleźliśmy Jezusa w szopie położonego. Była nasza radość, była wspólna modlitwa, był i śpiew pięknych kolęd. Mały Jezus w Eucharystii umocnił nasze serca, wlał w nie nadzieję. Noc Narodzenia – Bóg stał się jednym z nas. Dzięki Ci Jezu! Przeżyjmy te chwile jeszcze raz na spokojnie…

zobacz zdjęcia

29-31.12.2016 r. Dekoracja kościoła.Od czwartku do soboty przed Wigilią dekorowaliśmy nasz kościół, aby go upiększyć na święta Bożego Narodzenia. Przyszedł każdy kto mógł i chciał aby pomóc. Byli dorośli, była jak zawsze, niezawodna nasza młodzież i były także dzieci – każdy miał ręce pełne roboty, dlatego wszystko mogło stać się taki piękne i mogło ożyć, bo to takie swoje, takie sielskie. I stajenka i choinki i kościół napełniony niebieską atmosferą. Popatrzmy kochani, jak ta praca nas jednoczyła i dawała wiele radości pomimo tylu godzin przez was poświęconych w kościele - Dziękuję wam z całego serca!!!!

zobacz zdjęcia