21.08.2016 Wprowadzenie nowego Proboszcza

W niedzielę 21 sierpnia 2016 roku o godzinie 18.00 parafianie wraz z kapłanami i rodziną nowego księdza powitali nowego swego Proboszcza ks. Macieja Nizio, który przyszedł z Parafii Moniatycze, gdzie posługiwał jako wiakriusz. Oficjalnie na urząd proboszcza wprowadził ks. Macieja - ks. Dziekan Dekanatu Hrubieszów Południe - ks. Wiesław Oleszek. Nie zabrakło też innych księży z obu dekanatów Hrubieszowskich i z diecezji a także spoza niej. Parafianie z czerniczyna stanęli za wysokości zadania i przywitali pięknie nowego Proboszcza życząc mu wielu łask w dalszej pracy w parafii. Po mszy świętej była agapa w pobliskiej remizie oraz bigos przy plebanii. Była miła atmosfera - zobaczcie sami.

15.08.2016 Pożegnanie Ks. Proboszcza Piotra Kaweckiego

Dnia 15 sierpnia 2016 roku parafianie żegnali swojego ukochanego księdza Proboszcza, który bardzo pięknie prowadził Parafię Czerniczyn przez 10 lat swojego pierwszego proboszczowania. Były podziękowania, kwiaty, chwile refleksji, zaiskrzyła się też niejedna łza w oku. Parafianie byli wdzięczni ks. Piotrowi za prace wykonane przy kościele i opiekę duchową. Przeżyjmy jeszcze raz tę chwilę razem...